SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid’de

28.06.2022 16:45 Son Güncelleme: 28.06.2022 16:48 4’LÜ ZİRVE
Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid yolculuğu öncesi Esenboğa’da gazetecilere yapmış olduğu açıklamada; “İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik başvurularına yaklaşımımız her insanın malumudur. Türkiye’nin yaşamsal çıkarlarını tehdit eden PKK, PYD uzantılarının bu ülkelerde rahatça hareket etmesinden duyduğumuz hastalık ve haklı tutumumuzu bir kez daha muhatapları ile paylaşacağım.
Lüzumlu görüşmeleri yapacağız. Stoltenberg’in de riyasetinde yine Finlandiya Cumhurbaşkanı İsveç Başbakanı da olacak. Bunlar kabul ediyorlar, adım atacağız diyorlar. Akşam bir bakıyorsunuz İsveç televizyonunda destekliyorlar. İsveç, Almanya, Hollanda, Yunanistan’da bunlara yürüyüşler yaptırılıyor. İlgili ülkelerin liderlerinin katılacağı bir dörtlü zirve de gerçekleştireceğiz. Bu talepleri dikkate almak zorundalar. Bunun aksi düşünülemez.” dedi
BİDEN İLE GÖRÜŞME
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, ABD Başkanı Biden’ın İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Sullivan, “Erdoğan ve Biden’ın yarın görüşme şansı olacak” dedi.

Son Dakika Haberler