MTV ödeme zamanı 2022: MTV temmuz ödemesi ne süre, ayın kaçında?

23.06.2022 12:39 Son Güncelleme: 23.06.2022 12:40 İki taksit şeklinde ödemesi meydana getirilen Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili detaylar pek oldukça kişinin gündeminde. MTV ödemelerinin ne süre yapılacağı araştırılıyor. MTV ödemelerinin ilk taksiti ocak ayında tamamlandı. İkinci taksit ise temmuz ayında yatırılacak.
MTV NE ZAMAN ÖDENİR?
MTV ödemelerinin ilk taksiti Ocak ayında, ikinci taksiti ise Temmuz ayında yapılıyor. Ocak ayında meydana getirilen ödemeler 1 Ocak – 31 Ocak tarihlerinde tamamlanırken, Temmuz ayında yapılacak olan ödemeler 1 Temmuz – 31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.
MTV, Gelir İdaresi Başkanlığına ilişkin www.gib.gov.tr web sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üstünden ödenebiliyor. İnteraktif Vergi Dairesi üstünden gizyazı girişi yapmadan MTV ödeme alanına bir tek plaka ve TC kimlik numarası bilgilerini giren mükellefler de MTV borçlarını görüntüleyip ödeme olanağına haiz. Mükellefler, anlaşmalı bankaların kredi kartı, banka kartı ve banka hesabı vesilesiyle bu bankaların şubelerinden, web ve telefon bankacılığı ile mobil bankacılık kanalıyla, PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinden MTV ödemesini gerçekleştirebiliyor.
Kurbanlık tutarları 2022… Büyükbaş, küçükbaş( koyun, keçi, sığır, kuzu) kurbanlıklar ne kadar oldu?

Son Dakika Haberler