KKTC’de orman yangını alarmı: Tekrardan şiddetlendi!

23.06.2022 22:52 Haber Deposu: İHA KKTC’de 2 gündür devam eden İskele’ye bağlı Kantara bölgesindeki Mersinlik köyündeki yangın akşam saatlerinden rüzgarın etkisiyle tekrardan alevlendi. Daha ilkin büyük oranda denetim altına alındığı bildirilen yangının Büyükkonuk bölgesine yakın Tatlısu ve Kantara köylerine yaklaştığı aktarıldı.
“UMUDUMUZ YANGINI SÖNDÜRMEK”
İskele Kaymakamı Ertuğrul Toroslu yapmış olduğu açıklamada, Mersinlik ve Tatlısu bölgelerindeki yangının denetim altına alınabilmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü aktararak, “Dört tayyare, iki helikopterle yangına müdahale ediliyor. Devletimiz ve anavatan Türkiye tüm imkanlarıyla bölgede. Umudumuz yangını söndürmek ve soğutma çalışmalarına adım atmak” dedi.  
TATAR VE ÜSTEL’İN YENİDEN YANGIN BÖLGESİNE GİTMESİ BEKLENİYOR
Toroslu ek olarak, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Başbakan Ünal Üstel’in tekrardan yangın bölgesine gitmelerini beklendiğini açıkladı. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen açıklamada ise, mahalli saatle 20.15’te Başbakan Üstel’in, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la beraber katılacağı Güzelyurt programını iptal etmiş olduğu ve Mersinlik bölgesinde tekrardan şiddetlenen ve rüzgarın etkisiyle yön değiştiren yangın alanına gideceği duyuruldu.

Son Dakika Haberler