Alfa Romeo “Tonale”nin Türkiye ön satışı başlıyor

24.06.2022 14:10 Haber Deposu: Mehmet Ali Kantarcı Alfa Romeo Marka Direktörü Özgür Süslü, markanın Türkiye pazarındaki varlığının Tonale ile güçleneceğini belirtirken; “24 Haziran’dan itibaren, online.alfaromeo.com.tr üstünden lansmana hususi 1.5 litrelik, 160 HP’lik Hibrit motorlu “Edizione Speciale” hususi seri versiyonunun ön siparişlerini almaya başlayıp, Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren müşterilerimize teslim edeceğiz. Eylül ayında ise 1.6 litrelik 130HP’lik dizel otomatik vites versiyonunu Türkiye yollarıyla buluşturacağız” dedi. Alfa Romeo markasının yeni periyodunun Türkiye’de de Tonale ile başlayacağını söyleyen Süslü “Tonale, bizi oldukça heyecanlandıran ve uzun süredir Türkiye Pazarı için beklediğimiz bir model. Tonale’den yıl sonuna kadar 1000 tane getirmeyi planlıyoruz. Alfa Romeo Tonale, hibrit teknolojisinden ikinci düzey otonom sürüşe kadar birçok yenilikçi teknolojiyi Alfa tasarım DNA’sı ve performansı ile birleştiriyor.” diye konuştu.
160 ile 275 beygir aralığında Süslü “Tonale’yi 24 Haziran’dan itibaren, Alfa Romeo online satış kanalı üstünden lansmana hususi 1.5 litre 160 beygirlik hibrit motor seçeneğiyle ön satışa sunacağız. Eylül ayından itibaren ise 1.6 litrelik dizel otomatik vites motor seçenekli versiyonu pazara sunacağız. Gelecek yıl 275 beygir gücündeki Q4 -dört çeker şarj edilebilir hibrit- seçeneğinin aileye iştirak etmesi ile Tonale ürün gamı tamamlanmış olacak” dedi. Tonale’yi Haziran ayından itibaren Türkiye genelindeki 14 Alfa Romeo bayisinde hususi etkinliklerle tanıtacaklarını söyleyen Özgür Süslü Alfa Romeo Tonale’nin teknolojik, güvenli ve sportif bir Premium SUV bulunduğunu belirtti.
3 hususi versiyon
Alfa Romeo Tonale, Türkiye’de, Sprint, Ti ve Veloce olmak suretiyle 3 donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Giriş versiyonundan itibaren anahtarsız giriş ve çalıştırma; Akıllı Adaptif Cruise Control, ön ve arka park sensörleri; 12,3 İnç FullDijital Hayalet Gösterge Paneli ve 10,25” inç Multimedya Ekranı ile Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto benzer biçimde teknolojik özellikler standart olarak sunuluyor. Bu üç donanım paketinin üstünde ise Lansman Hususi Serisi “Edizione Speciale” yer alacak. Standard donanım paketlerinin satışına Eylül ayından itibaren; sınırı olan sayıdaki lansman hususi serisi Edizione Speciale ise 24 Haziran tarihinden itibaren ön satışa açılacak. Ediziona Speciale, 160 beygirlik hibrit motor seçeneği ile alınabilecek ve serinin en donanımlısı Veloce’den değişik olarak 20 inç jantlar, hususi logo ve hususi alcantara döşemeleri ile ayrışan Speciale’de ikinci düzey otonom sürüş özelliklerini barındıran Advanced Driving Assistance Pack ve 5 yıl uzatılmış güvence de fiyata dahil olacak.
Fiyat 1.39 milyon TL
Kompakt derslik için iddialı boyutlara haiz olan model, 4,53 metre uzunluk, 1,84 m genişlik ve 1,6 m yüksekliğiyle Alfa Romeo’ya özgü, yenilikçi tasarım anlayışını eklerken, geçmişle gelecek içinde kusursuz bir uyum sergiliyor. Tonale’nin lansmana hususi versiyonu, 1.39 milyon TL’lik fiyat ile markanın Online Satış Kanalı üstünden siparişe açılacak.

Son Dakika Haberler